Історія Intel

Процесор - один з найважливіших компонентів сучасних пристроїв. Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти, що кожен комп'ютер мусить бути обладнаний процесором. Але грамотно порівняти різні процесори відносно потужності й ефективності - досить складне завдання. Тут ми роз'яснимо деякі деталі, що стосуються процесорів: термінологію, назви та як їх порівнювати.

Розпочнемо з простого. На сьогодні існує два виробники процесорів: Intel та AMD, обидві компанії американські. Вони конкурують між собою вже декілька десятиліть, але в останні 10 років, після виходу Intel Core 2 Duo в 2006 році, компанія Intel поза сумнівом лідирує. Тому в цій статті ми поговоримо саме про процесори Intel. Нині на ринку представлені декілька лінійок процесорів, Intel. Одні створені спеціально для портативних пристроїв, інші працюють як в мобільних, так і в настільних персональних комп'ютерах.

Intel Atom

Intel Atom - це найслабкіший з точки зору продуктивності представник сімейства Intel. Вони були створені заради максимальної енергоефективності, а не для того, щоб бити рекорди потужностей. Ось чому ми, як правило, бачимо їх в планшетах і навіть смартфонах. Атоми використовуються і в деяких недорогих ноутбуках, проте у наш час їх потужності явно бракує навіть для повсякденного використання комп'ютера.

Intel Celeron

Intel Celeron Починаючи з самого свого виходу на ринок в 1998 році, лінійка Celeron була бюджетною і менш продуктивною версією своїх більш просунутих "колег" з серії Pentium. Навіть сьогодні, коли Pentium поступився пальмою першості процесорам Core I, Celeron як і раніше поступається йому в параметрах потужності й встановлюється, як правило, в маленькі ноутбуки, нетбуки й планшети.

Intel Pentium

Intel Pentium - можливо найпопулярніший процесор з усіх нині відомих. У 1993 році, вийшовши на ринок, процесор Pentium не мав реальних конкурентів і довгі роки був флагманом "інтеловського" флоту. У 2006 році лінійка Pentium несподівано зникає, але знову з'являється через рік вже як альтернативна, більш бюджетна версія нового потужного процесора Core 2 Duo. Зараз, через десять років, коли Core 2 Duo вже пішов в історію, Intel Pentium як і раніше є доступнішою за ціною альтернативою процесору Core i3. Чим сучасний "пентіум" відрізняється від Intel Core i3/i5/i7? В основному це залежить від покоління порівнюваного процесора, про що ми розповідаємо в іншій статті. Нинішні процесори Pentium недостатньо потужні для того, щоб впоратися з сучасними іграми або програмами обробки відео, проте все ще є хорошим рішенням для офісної роботи.

Intel Core i3

Intel Core i3 - найдоступніша за ціною пропозиція з лінійки Intel Core і має широкий спектр моделей. Ми можемо знайти мобільний Core i3 з ультранизьким споживанням енергії, варіанти для настільних персональних комп'ютерів та навіть єдиний у своєму роді Core i3 7350K із можливістю "розгону". Як і у випадку з Pentium Core i3 являється двоядерним процесором й до виходу покоління i7 мав за перевагу лише технологію Hyper Threading. Core i3 відрізняється від найбільш просунутих процесорів лінійки i5 відсутністю технології Turbo Boost, яка дає значні переваги в роботі сучасних ігор. Тому ми не дуже рекомендуємо Core i3 геймерам. Ми присвятимо цьому аспекту більше часу в розділі про технології, впроваджені в процесори Intel.

Intel Core i5

Intel Core i5 - перший процесор з сім'ї Intel, який ми сміливо можемо рекомендувати геймерам. Як і у випадку з Core i3 існує цілий спектр різних моделей i5. Є варіанти відповідні як для мобільних пристроїв (двоядерні енергоефективні конфігурації), так і для настільних комп'ютерів і потужних ноутбуків (чотирьохядерні процесори quad core). Існує навіть варіант процесора i5 з можливістю "розгону". Процесори лінійок i5 та i7 мають загальну рису - технологію Turbo Boost, що надає додаткову потужність у момент перенавантажень. Ось чому процесор, обладнаний такою технологією, найбільш корисний для геймерів. Якщо ви шукаєте сучасний та продуктивний процесор, ми рекомендуємо вам почати з Core i5.

Intel Core i7

Intel Core i7 - це флагман лінійки Intel Core. З листопада 2008 року, з моменту прем'єри, Core i7 став найпопулярнішим вибором серед користувачів, що шукають потужність і ефективну продуктивність. Більшість процесорів мають чотири ядра, але так само існують двох-, шести-, восьми- і навіть десятиядерні опції. Головною перевагою i7 перед попередніми поколіннями процесорів являються технології Turbo Boost і Hyper Threading. Ми вважаємо, що Intel Core i7 - найкращий вибір для сучасного геймінгу.

Існує ще один, дуже особливий, тип процесорів Intel - XEON. Але ці неймовірно потужні процесори були створені не для звичайних юзерів та навіть не для геймерів. Вони призначені для управління серверами та цілими робочими станціями, для роботи, в якій є необхідність о підвищеній мультизадачності.

Необхідно зазначити, що попри схожі назви, мобільні процесори та процесори для настільних ПК мають ряд серйозних відмінностей. Головні полягають в тому, що мобільні процесори гарні з точки зору енергоощадження, але мають низьку потужність, в той час, як сучасні процесори для "великих" комп'ютерів чудово підходять для високих навантажень, особливо у випадку з геймінгом. З цього можна зробити висновок, що відмінною ідеєю являється установка потужного процесора в ноутбук. На щастя, існують хай-ендові рішення, а саме - надпотужні ігрові ноутбуки з процесорами створеними для настільних комп'ютерів. Який же процесор вибрати? Якщо ви не обмежені в засобах, відповідь проста - вибирайте Core i7. В цьому випадку ви отримаєте потужність більше, ніж достатню для будь-яких завдань поставлених перед ноутбуком. Якщо бюджет обмежений, зупините свій вибір на ноутбуку, оснащеному процесором Core i5 або мобільною версією i7. Усі інші, слабкіші варіанти процесора, навряд чи підійдуть користувачеві, що захоплюється сучасними відеоіграми.