Все, що Вам потрібно знати про ігрові миші!

Вибір ігровий миші, як би не здавалася на перший погляд, не є простою справою. Зрештою, кожен з нас має різні схильності, потреби і переваги. Тому, щоб полегшити це завдання, ми підготували для вас короткий посібник. У ньому Ви побачите поділ мишок на три категорії: комфорт, продуктивність і додаткові функції. Це найважливіші чинники, які визначать ідеальну мишку для Вас.

Комфорт

КОМФОРТ - це, безсумнівно, найважливіше питання при виборі миші. Тому що ніхто, не хотів би використовувати мишку, навіть саму функціональну в світі, якщо відчував би дискомфорт в роботі з нею. Як і в багатьох інших сферах життя, миша повинна бути адаптована до нас, а не навпаки. Так само, як лижник вибирає спорядження під свої навички і стиль, гравець вибирає мишку. Адже вибираючи занадто довгі і дуже жорсткі лижі для новачка, можна налякати його, або ж саме навчання триватиме набагато довше і буде менш ефективним. А гравцеві, занадто довга, погано підібрана миша, негативно відзначиться на результатах, досягнутих в іграх, і на загальному комфорті роботи на комп'ютері.

Вибір починається з визначення обхвату мишки.

Найпопулярніші:

Palm-grip (хват долонею) - при цьому способі хвата, вся долоня обхоплює мишку, виходить повний контакт з поверхнею. Миша «заповнює» нашу руку. Рухи виконуються цілої рукою. Цей хват визнаний багатьма гравцями як найзручніший і працює в кожній грі. Забезпечує відмінну стабілізацію і впевненість в рухах. Мишками для Palm-grip є DM1 Pro / S і DM2 Comfy, які забезпечують максимальний комфорт і розслаблення для руки.

Finger-tip (хват кінчиками пальців) - мишка утримується тільки пальцями, зменшуючи число точок дотику. Рухи виконуються зап'ястям і пальцями. Це зручний хват, але контроль забезпечує лише при коротких рухах. Він дозволяє дуже швидко і часто переміщати курсор, не викликаючи втоми. Цей хват підходить для гравців RTS і MOBA. Ідеальна миша для finger-tip - DM3 mini.

Claw-grip - миша утримується кінчиками пальців з опорою на нижню частину долоні. Розташування пальців нагадує кігті (кінчики пальців зігнуті, утворюючи майже прямий кут з кнопками). Рухи виконуються головним чином зап'ястям. Цей хват забезпечує дуже високу точність з короткими, швидкими рухами і дозволяє робити дуже швидкі кліки. Але може викликати втому. Хват особливо популярний серед гравців FPS. Відповідна миша - це DM3 mini і DM1 Pro / S для людей з великими руками.

І об'єднання цих хватів:

Claw + finger - це не що інше, як claw-grip, але в більш м'якій формі. Долоня не спирається на задню частину мишки, а пальці утворюють більше арки, ніж кігті. Проте, тільки кінчики пальців торкаються поверхні миші. Цей хват не втомлює вашу руку, як стандартна хватка claw-grip, і в той же час забезпечує більшу точність. Однак змінюється спосіб контролю над мишкою, тому що він робиться тут в основному пальцями. Для такого хвата більше підходять маленькі мишки, наприклад DM3 mini.

Palm + claw - це комбінація palm-grip з claw-grip. Це один з найпоширеніших хватів, які ми зустрічали серед гравців FPS. Долоня покриває мишку і пальці залишаються злегка зігнутими, утворюючи характерну арку. Така комбінація хвату забезпечує дуже хорошу стабільність під час рухів, і дозволяє швидше натискати на перемикачі. Рухи робляться всією рукою. Для цього хвату більше підходять симетричні, довші миші, наприклад DM1 Pro / S.

Однак хват - це ще не все, розмір нашої руки є не менш важливим фактором при виборі ігрової мишки. Гравцям з маленькими руками (тобто до 17 см) більше підходить менші мишки, наприклад DM3 mini. А гравці з великими руками (тобто вище ~ 20 см) можуть використовувати миші DM1 Pro / S або DM2 Comfy навіть для finger-tip хвата. Таким чином, більшість виробників випускають мишки для людей з розміром руки ~ 18-19 см, який вважається універсальним і під такий розмір адаптовано більшість мишок на ринку, що дозволяє вибирати зручний вид хвата для Вас.

Іншими важливими факторами, що впливають на комфорт, є матеріал, форма і профіль, а також ніжки мишки. Матеріал - важливо, щоб миша не ковзала у Вашій руці, була приємною на дотик, і забезпечувала міцну хватку. Форма і профіль - складні форми, аксесуари, прикраси, які сам Віт Ствош не посоромився б додати в свої скульптури, можуть добре виглядати на мишці, але насправді будуть не зручні, і будуть тільки заважати. Коротше кажучи, чим простіший виглядає мишка, тим більший шанс, що саме вона буде найзручнішою для Вас і найкращою. Ніжки мишки - чи бачили ви професійних гравців, які використовують на своїх мишах пластикові, металеві або керамічні ніжки? Ми теж не бачили. Неважко здогадатися, що використання тефлону - найкраще і найбільш ефективне рішення, що є на ринку. Важливо тільки щоб ніжки були не надто тонкими, забезпечували гладке ковзання, а їхні краї були добре закруглені. Dream Machines у всіх своїх мишах керується вищевказаними принципами, забезпечуючи тим самим найкращі умови для гри.

Продуктивність миші

ПРОДУКТИВНІСТЬ - якщо ми вже подбали про зручність використання, наступна річ, на яку потрібно звернути увагу - це продуктивність нашої миші, тобто її технічна частина, а саме сенсор. Цей елемент (разом з мікроконтролером, що обробляє всі дані і відправляє їх на комп'ютер), визначає рух курсора - його плавність, швидкість, точність і сумісність з килимками. Наскільки важливо, щоб миша мала кращий сенсор на ринку, описує простий приклад - якщо ви грали, наприклад, в Counter Strikе і хотіли швидко розвернутися, а приціл опинився не там де ви хотіли або різко сповільнився, це означає, що Ви викликали негативну акселерацію, викликане більш швидким рухом, ніж даний датчик може зареєструвати (перевищення максимальної швидкості). Це явище, без сумніву, яке ніхто не хоче випробовувати. На щастя, технології зайшли так далеко, що нам більше не потрібно турбуватися про такі випадки.

В даний момент, кращим сенсором на ринку є PixАrt PMW3360DM (і його варіації), який можна знайти тільки в найкращих мишках. Перш за все, він має максимальну швидкість 7 м / с, що гарантує, що під час гри не відбудеться негативна акселерація. Крім того, сам рух курсора надзвичайно плавний, точний, відчутний і дуже приємний. Це сенсор, який може дати Вам значну перевагу в іграх. Недарма, в мишка Dream Machines ми використовуємо його в наших кращих моделях DM1 Pro S і DM3 mini. Ми повинні бути впевнені, що гравці отримають найкращі ігрові рішення від нас.

Відмінні параметри, новітні технологічні рішення, однак, мають свою ціну, яка впливає на вартість миші. Для тих, хто не потребує найкращої продуктивності або воліє обирати щось більш дешеве, багато виробників пропонують миші з більш старшим сенсором. Це не означає, однак, що такі сенсори вже не є хорошими. Серед них є декілька, які все ще можуть конкурувати з топ-PMW3360. Це PMW3310, S3988 і PMW3325. Ці сенсори все частіше встановлюються на більш дешеві пристрої, так що гравці, яким залежить на ціні, можуть насолоджуватися грою на високому рівні. У наших мишах DM1 Pro і DM2 Comfy ми встановлюємо PMW3310, що дозволяє тримати низьку ціну миші (в порівнянні з конкуренцією), але пропонувати відмінну продуктивність.

Крім сенсора, дуже важливим фактором є перемикачі. Їх провідним виробником є ​​фірма Omron. Важливо, щоб перемикач був міцним і в той же час забезпечував приємне клацання кнопки. Багато хто говорить про те, що найбільш популярним перемикачем на ринку є модель DF2C-F-7N (20M), що пропонує 20 мільйонів перемикань і гарантує чіткі, виразні і швидкі кліки. З цієї причини у всіх наших мишках ми вирішили використовувати саме їх. Наші перемикачі, разом з прекрасно спроектованим мікроконтролером, гарантують кліки практично без затримок, що безумовно, оцінять гравці.

Додаткові функції

Додаткові функції - це не що інше, як можливість налаштувати індивідуальні параметри миші на свій смак. Основний параметр, можливість настройки якого потрібна майже всім, DPI. В даний момент, майже всі виробники надають цей параметр до налаштування, додаючи для цього спеціальну кнопку. Що робити, якщо ми хочемо змінити інші параметри або ж налаштувати макроси? Для цього вам найчастіше буде потрібно додаткове програмне забезпечення (драйвери). У ситуації, коли нам не потрібні макроси, більшість гравців після установки всіх параметрів один раз, більше їх не змінюють. Це, звичайно, зумовлено м'язової пам'яттю, що важливо в іграх FPS і RTS. Занадто часті зміни сильно впливають на неї, тим самим погіршуючи результати гри. Також, може трапитися так, що драйвери будуть погано впливати на мишку або викликати небажані ефекти і помилки на Вашому комп'ютері. З цієї причини багато виробників пропонують ігрові миші вже з найпопулярнішими і найкращими настройками для даного сенсора. Всі наші моделі можуть бути включені в цю групу, за винятком DM1 Pro S, яка, за вибором, дозволяє використовувати спеціалізоване програмне забезпечення. Для гравців, які хочуть налаштовувати більше параметрів, ніж просто DPI, але без необхідності установки драйверів, ми додали таку можливість в нашій останньої мишці DM3 mini (ми називаємо це set & plug & play).